Yürürken oluşan dizden gelen sesler

Tunç

Yeni Üye
yürürken dizlerimden çatır çutur sesler geliyor herhangi bi acı hissetmiyorum ama özellikle eğilip kalkarken sanki kemik kırılırmışcasına ses çıkıyor. normal mi bu sizde de var mı? seneler önce ortopediste gitmiştim bişeyin yok deyip gönderdi. 81 doğumluyum. öyle profesyonelce spor da yapmıyorum. kilom da boyuma göre normal 73 kiloyum.
 

Alaattinin Kafa Lambası

Yönetici
Yönetici
aynısı bende de var. hatta tanıdığım hemen herkesin kadın erkek farketmeksizin dizinden sesler geliyor. vücudumuz buglarla dolu. bunlardan biri de dizlerimiz. kendini yenileyemeyen, çok narin bir kıkırdak yapımız var. bu aşınınca sesler, ağrılar başlıyor. yapacak birşey yok. çok ağır taşımadan, ters hareketler yapmadan faaliyetlerinize devam edin.
 

Atilla

Yeni Üye
hepimizde var aynı sıkıntı. dert etme kardeş. tabi ağrı sızı oluşuyosa doktora mutlaka görün.
 

Tunç

Yeni Üye
Ağrı yok çok şükür. Bu kadar yaygın olması içimi rahatlattı :) Hafif malzemelere yöneleceğim.
 

Vatansever

Yeni Üye
Ortaokul ve lise zamanlarında çok yoğun top koşturdum. Ses de var, ağrı da. Kıkırdak eriyor. Ters hareketler sonucu bazı sakatlıklar geçiriyoruz. Doktora görünmüyor ihmal ediyoruz. Düzeliyor fakat yarım yamalak. Kırığın yanlış kaynaması gibi. Ben en azından ağrımın kıkırdaktan kaynaklandığını, şu aşamada yapılacak pek de bir şey olmadığının (pahalı ciddi ameliyatlar hariç) farkındayım. Ama ağrısı olan mutlaka doktora görünsün ileride başınıza çok iş alabilirsiniz.
 

Atilla

Yeni Üye
Tunç Fındık'ın kullandığı bir hap vardı, adı solgardı galiba... içinde karides konsantresi mi artık birşey olduğu söyleniyordu (doğru mu yalan mı bilmem) bunun kıkırdağa iyi geldiği yazıyordu. Google araştırması yapın bulursunuz.
 

Demirci

Yeni Üye
Bence o tip hapların çoğu hikaye... kıkırdak erimesi gibi önemli bir soruna çözüm bulacak bir firma varsa o da solgar gibi çakma markalar değildir. solgara sıra gelene kadar ne kadar devasa ilaç firmaları var, milyar dolarları yönetiyorlar... onlar bile bu soruna çözüm bulamamışken.... Tunç Fındık'da muhtemelen sponsor oldukları için kullanır gibi yaptı.. doğa ile bu kadar içli dışlı bir insanın her gün hap yutup böbreklerini, karaciğerini yoracağına zerre ihtimal vermiyorum.
 
Üst