Yumuşak yürüyüş ayakkabısı

Elmiras

Yeni Üye
Merhaba tip 2 diyabet hastasıyım ve ayaklarım sert malzemeden dolayı çok çabuk yaralanabiliyor ve yürürken bana acı veriyor aynı zamanda fazla kilo problemimde var. Muğla ya gelince sevdiğim bir şeyle kilo vermek istedim ama ayakkabı konusunda yardıma ihtiyacım var. Bu ayakkabım https://deichmann.scene7.com/asset/deichmann/p_detail2016_mobile/--1556077_P.jpg?defaultImage=default
harika konfor açısından fakat tutuşu sıkıntılı olduğu için geçen gün kayadan çıkmaya çalışırken ayakkabimin yan dönmesiyle az kalsın uçurumdan düşüyordum. Daha fazla lafı uzatmadan, ayağımın her noktasını yumuşakça kaplayabilecek bir ayakkabı var mı? Bütün bildiğim mağazaları gezdim ama bulamadım. Sandalet de olur farketmez yeterki ayaklarımı acıtmasın şimdilik 300 lira gibi bir bütçem var ama kyk bursumu yatırana kadar kenara atarım. Şimdiden teşekkürler ederim :)
 

Everhard

Moderator
Ya siz ne yaptınız. Bu ayakkabı ile doğaya yürüyüşe hele ki kayalık zemine gidilir mi? Bence çok ucuz atlatmışsınız. Sevdiğim bir şey ile kilo vermek derken sanırım doğa yürüyüşünü kastediyorsunuz. Benim şimdiye kadar kullandığım ve incelediğim kadarıyla yumuşak (doğa sporları için pek de aranan bir özellik olmamakla birlikte) ayakkabı olarak Salomon ve Dechatlon'un bazı modellerini önerebilirim. Hatta şahsen benim kullandığım en yumuşak ayakkabılar Dechatlon'un modelleri oldu. Şunları önerebilirim mesela:
https://www.decathlon.com.tr/mh100-ayakkabi--id_8383908.html
https://www.decathlon.com.tr/mh500-ayakkabi--id_8503763.html
https://www.decathlon.com.tr/arpenaz-100-ayakkabi-id_8383807.html
Özellikle ikinci linkteki hem en yeni model hem de evofit denilen bir tasarımla iyice rahat olduğu iddiasındalar. Fiyatlar da makul seviyelerde bütçenize uygun. Bu noktada şunu da belirteyim, önerdiğim modellerin su geçirmez (membranlı) versiyonları da var. Ancak konu bot değil ayakkabı olunca su geçirmezlik bence öncelikli bir özellik değil.
Diğer taraftan yumuşak ve rahat yürüyüş ayakkabısı olarak incelediğim (ancak bizzat kullanmadığım) şu modeller de denenebilir:
https://www.k2outdoor.com.tr/urun/salomon-xa-lite-yazlik-kosu-ve-yuruyus-ayakkabisi
https://www.k2outdoor.com.tr/urun/salomon-crossamphibian-sweat-yazlik-ayakkabi
https://www.adidas.com.tr/tr/terrex-ax3-ayakkabı/BC0527.html
https://www.adidas.com.tr/tr/terrex-tracerocker-ayakkabı/S80898.html
 

Elmiras

Yeni Üye
Sormayın ama iyi ders oldu bu bana bir daha kayalık yerlere bodoslama çıkmam. Maalesef ailemin cinsiyet paronayası yüzünden yıllarca bu hevesimi erteledim. Şimdiye kısmet oldu, teşekkürler öneri için dışarıdan hep sert durdukları için denemeye cesaret bile edemedim bu tarz ayakkabıları.
 

Elmiras

Yeni Üye
Yok ne kusuru, decathlonda çoğunlukla aynı ürünün iki cinsiyeti de bulunuyor zaten. Sizin sayenizde genel hatları öğrenmiş oldum, tekrardan teşekkür ederim önerileriniz için
 
Üst