Yerli outdoor - doğa sporu malzemeleri üreticileri

genç izci

Yeni Üye
yds size reklam için para ödese yeridir :p:p:p:p daha çok avcılara, 4x4'e atlayıp doğada piknik yapmaya gidenlere hitap eden çeşitleri var. ürettikleri botlar bizim yaptığımız tarzda uzun mesafe yürüyüşü ve dağcılık gibi faaliyetlere gitmez diye düşünüyorum. ayrı bir başlıkta size nedenlerini açıklamıştım. yanlış da düşünüyor olabilirim. madem milyon dolarlık iş yapan bir firma, paraya kıyıp üç dört çeşit göndersinler inceleyip tanıtalım. bir samimiyetiniz varsa söyleyin.
haha :):)yok ne reklami cagatay bey arkadaslari bilgilendirmek amaçli paylastim hobi olarak uğraşiyoruz bu tarz şeylerle zaten evimin bayagi yakinindada mağazasi var arada uğradigimdan dedim keske reklamini halka yonelikde arttirsa daha çok kurumsal çalisiyor sanirsam :)

Son düzenleme:

Everhard

Moderator
Birkaç ekleme yapmak istiyorum yerli marka olarak

Alpinist: Önceleri Ankara'da üretim ve perakende mağazacılık yapan, şu an ise İstanbul Karaköy'de mağazaları bulunan yerli bir outdoor üreticisi/satıcısı. Bildiğim kadarıyla EN13537 sertifikalı tek yerli uyku tulumunu üretmiş firmadır kendileri. Hatta alpinist uyku tulumları çok satıldı, çok faaliyette kullanıldı. Şimdilerde üretim ve satışa devam ediyor. Hiçbir ürününü bizzat kullanma şansım olmadı. Bilen tecrübe eden varsa bilgi ve izlenimlerini paylaşabilir.

CosyWolf: Yine İstanbul'da bulunan ve tekstil üzerine üretim yapan yerli bir üretici. İnternet sitelerinde oldukça geniş ürün çeşidi mevcut. Yine ve maalesef kullandığım ürünü yok. Bilgi paylaşımı olursa öğrenmiş oluruz.

Kanyon: İstanbul'da üretim gerçekleştiren bir yerli üretici daha. Yine bilgi ve paylaşım beklemekteyim.

Birkaç ekleme yapmak istiyorum yerli marka olarak

Alpinist: Önceleri Ankara'da üretim ve perakende mağazacılık yapan, şu an ise İstanbul Karaköy'de mağazaları bulunan yerli bir outdoor üreticisi/satıcısı. Bildiğim kadarıyla EN13537 sertifikalı tek yerli uyku tulumunu üretmiş firmadır kendileri. Hatta alpinist uyku tulumları çok satıldı, çok faaliyette kullanıldı. Şimdilerde üretim ve satışa devam ediyor. Hiçbir ürününü bizzat kullanma şansım olmadı. Bilen tecrübe eden varsa bilgi ve izlenimlerini paylaşabilir.

CosyWolf: Yine İstanbul'da bulunan ve tekstil üzerine üretim yapan yerli bir üretici. İnternet sitelerinde oldukça geniş ürün çeşidi mevcut. Yine ve maalesef kullandığım ürünü yok. Bilgi paylaşımı olursa öğrenmiş oluruz.

Kanyon: İstanbul'da üretim gerçekleştiren bir yerli üretici daha. Yine bilgi ve paylaşım beklemekteyim.
Ufak bir hatayı düzeltmek isterim Everhard. Alpinist EN13537 sertifikalı tulum üreten tek yerli firma değil. Sandfox'un ice storm tulumları da EN13537 sertifikasına sahip.

Alaattinin Kafa Lambası

Yönetici
Yönetici
Benim yerli firmalara güvenim yok açıkçası. Türkiye'de EN 13537 testi yapan laboratuvar yok. İşleri yok da Avrupa'ya tulum gönderecekler, her bir model ayrı ayrı test edilecek, geri gelecek... belki fi tarihinde tulum gönderip tek bir model için askeriye ihalesine vs. katılmak için test ettirmiş olabilirler. Türkiye'de bu işi denetleyecek kurum da, bu işi soruşturacak tüketici de yok.

üşenmedim https://www.cen.eu/about/helpdesks/Pages/default.aspx mail attım. anlattım böyle böyle iki firma var, bunların sertifikalarını nasıl doğrulayabilirim dedim. Cevap gelsin bakalım ne diyecekler. Veririz isimlerini, sorgularlar. Varsa bi dönme dolap haberini yaparız.

Benim yerli firmalara güvenim yok açıkçası. Türkiye'de EN 13537 testi yapan laboratuvar yok. İşleri yok da Avrupa'ya tulum gönderecekler, her bir model ayrı ayrı test edilecek, geri gelecek... belki fi tarihinde tulum gönderip tek bir model için askeriye ihalesine vs. katılmak için test ettirmiş olabilirler. Türkiye'de bu işi denetleyecek kurum da, bu işi soruşturacak tüketici de yok.

üşenmedim https://www.cen.eu/about/helpdesks/Pages/default.aspx mail attım. anlattım böyle böyle iki firma var, bunların sertifikalarını nasıl doğrulayabilirim dedim. Cevap gelsin bakalım ne diyecekler. Veririz isimlerini, sorgularlar. Varsa bi dönme dolap haberini yaparız.
Benim de hiç güvenim yok nedense. Bazı yerli firmaların tulumlarını görseniz içiniz acır. Dolguları ile verdikleri comfort değerinin alakası olamaz. İnsanlar üstelik bu firmalara güveniyor. Sonra gece neden üşüdüm, neden böyle oldu diyorlar. Umarım yakın zamanda ülkemizde de EN13537 gibi sertifikalar veren laboratuvar kurulur.