YdsOutdoorYerliBotlar

genç izci

Yeni Üye
merhabalar uzun zamandir takip etmekteyim forumu yds(yakupoğluderisanayi) botlar hakkinda ne dusunuyorsunuz asker botlari ancak outdoor katogorisinde olan,outdoora özel botlari da var .ithal ürunlere görede makul seviyede fiyatlari. ayrica vibram taban ve goretex astarli outdoor botlar. şuanda brisa gtx modelini kullanmaktayim memnunum ankarada yasayip genelde bolu civarinda kamp yapmakta olduğum için bushwalking ,bushcraft gibi olaylari çok yapiyorum ve hiking gruplarinda gunluk hikinglerde de gayet iş gördü , günlükte baya şık kullaniliyo ama benim aldigim ve birkaç model boyle digerleri kaba postal gibi bazi modelleri parasinin hakkini veriyor cidden likya yolu için uygunmudur uzun mesafe yurunurmu (en fazla 20-25 km yurudum 1gün ama uzun mesafe yurumedim hiç ör 1haftalik likya yürüyüşü) sizce ve yerli tek sağlam üretici yds ve botlari hakkinda neler dusunuyorsunuz ?
bu benim suan giydiğim botun ss i yilbasinda %20 indirimi var sanirsam. ayrica birde merinos çorap almistim %85 merino yünü oranlı çok memnunum çorap on numara :p kisin çadir icinde usutmuyor.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

Alaattinin Kafa Lambası

Yönetici
Yönetici
ilk bakışta içten terletir gibi göründü. ter buharının çıkacağı tek bir nokta yok. aşağıda AKU'nun botu var. Adamlar ter buharı rahat tahliye olsun, ayaklar kendi teriyle ıslanmasın ve böylece su toplaması gibi rahatsızlıklar daha az yaşayalım diye cordura benzeri kumaş kullanmış.

ayrıca yürüyüş botlarının en çok hasar alacağı burun kısmında takviye var.

YDS'ye gelince, yok mu bu firmanın akıl alacağı birileri? hep aynı şekil botları yapıp duruyorlar.

aşağıdaki Asolo Shiraz'da da deri yerine naylon kullanılmış. Ayrıca kenarları çarşak bandı ile dönülmüş.

asolo-shiraz.jpg
yani ben ayakkabı üreticisi olsam dünyadaki trendleri takip eder, bu işi yapan bir kaç kişiye akıl danışırım.

genç izci

Yeni Üye
teşekkürler cevabınız için sanirim satici da doğu anadolu bölgesinde soğukta rahat olur ama sicak bölgelerde çöl botlarina bakabilirsin tarzinda bir şey demişti.

Everhard

Moderator
Likya yolunu hangi mevsimde yürüyeceksiniz.
Eğer nisan mayıs ya da eylül ekim kasım dönemlerinde yürüyecekseniz bu ya da benzeri bir bot ile yürümenizi tavsiye etmem. Kış dönemi yürüyecekseniz olabilir. Ancak söylediğim zaman dilimlerinde ideali iyi soluyan (hatta mümkünse goretex vb. membranı olmayan) ve sağlam bir yaklaşım ayakkabısı tercih etmek. Tabi bu benim şahsi düşüncem.