the north face mountain 25

bordox

Yeni Üye
arkadaşlar selam. bu başlık altında çok detaylı bi anlatım yapıcak olmasamda cadır hakkında herkesin bişeyler paylaşıp yeni almak isteyenlere ışık olması acısından bişeyler yazılabilir diye düşündüm. nette yapılan araştırmalarda türkçe anlatımlı bikaç veriye erişilebiliyor ve samimi paylaşımlar olarakta görmüyorum açıkçası okuduğumda. ben kullanıyorum memnun değilim diyebileceğim hiç bir durumu yok. soru cevap şeklinde burdan sizlere yardımcı olabilirim veya eklemek istediğiniz deneyimlerinizde varsa burdan paylaşırsanız hep beraber aydınlanmış oluruz.
 

Ekli dosyalar

Alaattinin Kafa Lambası

Yönetici
Yönetici
hacım şu formatta incelesen, senin imzanla yayınlasak... http://www.outdoorhaber.com/north-face-ve-25-cadir-incelemesi/

2012 ocak ayından bu yana numunelik 3 kişi malzemesini inceleyip yazdı. halbuki malzeme hakkında yorum yapmak o kadar basit ve öylesine rahatlatıcı bir uğraş ki.. kağıt üstünde ilk aklına gelenleri yazıyorsun, ardından bilgisayar başına geçip incelediğin malzemenin ağırlık, ölçü gibi teknik özelliklerini araştırıyorsun, birkaç fotoğraf.. al sana inceleme.

bir malzeme hakkında yorum yapmak için illa Tunç Fındık gibi o dağ senin bu dağ benim gezmemiz gerekmiyor ki... zaten amaç bu işi profesyonelce yapan insanlara bilgi vermek değil (ihtiyaçları da yok), senin benim gibi amatörce, hobi olarak ilgilenen insanlara ışık tutmak.

hadi gözünü seveyim şu çadırı anlatıver. belgen77[at]gmail adresine göndersen ben de elimden geldiğince düzenlemeye yardımcı olurum. Sitede yayınlayınca buraya link koyarız. Hatta fener, mat, yemek seti, ocak gibi malzemeleri de vaktin olduğunca katabilirsen süper olur.
 

KenanT

Yeni Üye
tek başına faaliyete gidince ağırlığı problem oluyor değil mi? bir tane de solo çadır edinseniz bence iyi olur.
 

bordox

Yeni Üye
inanın ağırlığını kendime hiç problem etmedim oldugunuda söyleyemem belkide yapı gereği ondandır. canta dısında bısey sabıtleyıp tasımayı sevmem ve canta ıcınde kapladıgı yer acısından muzdaribim tabi. ve cadır sizin doğadakı evinizdir bu yüzden öncelikle göreceli olan bütün özellikleri ele alıp sonrasında faaliyet ve teknik özellikleri ele alarak secim yapmak en dogrusudur diye düşünürüm. böyle bi çadırın gereksiz görüldüğü faaliyetlere bile bununla giderim içinde olmakdan huzur duymak faaliyetin zorluğu ve bana barınma acısında sağladıgı olumlu özellikleri kadar önem arzeder. ve eminim bu duygu dağlara gönül vermiş herkesde vardır.
 
Üst