marmot hangtime jacket kaz tüyü mont

Can_C

Yeni Üye
Merhaba Herkese,

Aşağıdaki ürünü satın alıp inceleme fırsatı buldum.
http://urun.n11.com/mont-yelek-ceket/marmot-marmot-hangtime-ceket-P49812306?cid=604001&gclid=CjwKEAjw8NaxBRDhiafR-uvkpywSJAAxcl6fJFIgC07h7X3P6luXl1D44Itqef8zK1nOvb-s0Idj1hoCUiPw_wcB

gördüğünüz gibi stok yok yazıyor artık :)

aşağıdaki video da size çok yardımcı olacaktır.

Öncelikle TNF kaz tüyü yelek almak üzere bir mağazaya girip, 525 TL vermek üzereyken aniden vazgeçtiğimi belirtmek isterim.
Artık TNF'nin tecrübelerim neticesinde summit series dışında ürünlerini kullanmamak konusunda bir prensip kararı üzereyim. Marmot ve Millet ürünlerin özellikle kışın kullanılacak ürünlerde daha doğru tercihler olacağını düşünüyorum.

700 Fill kaz tüyü montun öncelikle gayet sıcak tuttuğunu belirtmeliyim. Bu ürünle -10 derece rüzgarlı bir havada üşümeden durmanız mümkün. Ayrıca hem bel kısmındaki gergirme lastikleri hem de elleri saran bilek yapısı sayesinde içeri soğuk havanın girmesi mümkün değil.
Sadece yüksek irtifa teknik montlarda bulunan su koyma cebi bu üründe de mevcut. Bildiğiniz gibi soğuk havalarda çantanızda su donacağından burada 330 ml.'lik sulardan koyarak vücut sıcaklığınızla ısıttığınız suyu içebilirsiniz. Böylece buz gibi su içerek vücudunuzun ısı dengesini bozmuş olmazsınız.
Montun cebinin içerisinden kablo kanalı ile içeriye telsiz cep telefonu vb. kabloları hava geçişi olmadan iç katmana aktarabilirsiniz.
Montun olumsuz yanlarından biri ise çok kabarık olması, kaz tüyü dolgu ağırlığının fazla olmasının ötesinde pofuduk olması takılma ve yırtılmalara davetiye çıkarabilir. Ağırlığı diğer kaz tüyü montlara göre çok hafif sayılmamakla birlikte sıkıştırma çantası da sağlanmadığından taşıması biraz zahmetli.

En önemli kısmi ise fiyatı gerçekten kaz tüyü montların en ucuzu sayılabilecek bir fiyatta satın almış olmama rağmen yağış olmadığı zaman dış katmana gerek bırakmayacak parkalar kadar koruyuculuğa sahip bir mont.

Herkese keyifli günler,

12200961_10153302093153719_1103949559_n.jpg
 

SerkanO

Yeni Üye
Can bey kapişonu kask uyumlu mu? yani kaskla birlikte kapişonu geçirebiliyor muyuz? güle güle kullanın.
 

Can_C

Yeni Üye
Can bey kapişonu kask uyumlu mu? yani kaskla birlikte kapişonu geçirebiliyor muyuz? güle güle kullanın.
Teşekkürler.
Evet kapişonu kask ile beraber kullanabildim ve belde yükselme yapmadı. Fakat tnf summit ürünleri gibi kask için uyumlu kapişonda sert bölme yok. Yani bedeni dar olmazsa kaskla kullanmak mümkün.
 
Üst