isveç diyetinde kırmızı et yerine tavuk

isveç diyetindeki kırmızı et yerine tavuk yesek olur mu? yerli et bulamadığım için soruyorum. ithal etlerde tuhaf bir koku var.

konunun uzmanı değilim. genel kültür düzeyindeki bilgilerime dayanarak, olmaması için neden göremiyorum. sitede öğrenci bir arkadaş kırmızı etin pahalılığından şikayet edip aynı soruyu sormuştu. ona hindi önermiştim. bugün yazmış. toplamda 11 kilo kaybetmiş. oldukça sevinçliydi.

bu diyetin olayı karbonhidratı ve yağı kesip protein ağırlıklı bir beslenmeye geçirip vücudu şaşırtmak ve böylece metabolizmanızı değiştirmek. hindi eti kırmızı ete ve tavuk etine göre daha sağlıklı ve düşük kalorili. ancak şöyle de bir şey var. yabancı kaynaklardaki orijinal listede kırmızı et, beyaz et ve balık eti bulunuyor. bana sorarsanız orijinal listeye sadık kalmak en doğrusu. belki bilinçli ve maksatlı yapılmış seçimlerdir.

hızlı cevap için teşekkür ederim. balık ve tavuk verilen öğünleri değiştirmeyip, kırmızı et yerine önerdiğiniz hindi etini tercih edeceğim. çok teşekkürler. oldukça heyecanlıyım. yeni bir işe başlayacaktım, sırf bu diyet için işi kabul etmedim :) gelişmeleri paylaşıp sizi bilgilendireceğim. sevgiler

merhaba,
bu diyette hiç tuz yok mu? yani yumurta biftek hep tuzsuz mu? k.biber vs gibi baharatlar eklenebilir mi?

lütfen ne yazıyorsa onu uygulayın ki sonuç alabilesiniz. 13 gün tatsız tuzsuz yiyin gitsin 13 ay değil on üç gün.. çok az pul biber ve karabiber serpin. aklınız mantığınızın kabul ettiği kadar atın içine madem baharata meraklısınız.