İlk dağ tırmanışı ve endişeler

ElfPdc

Yeni Üye
Hayatımda ilk kez dağa çıkacağım. Haftaya Uludağ'a, büyük zirveye yürüyeceğiz. Dağ hastalıkları gözümü korkutuyor. Başıma neler gelebilir, nelere hazırlıklı olmalıyım.
 

Denali

Yeni Üye
Bilgili, tecrübeli kişilerle gidecekseniz, tavsiye ettikleri ekipmanları da edindiyseniz bir sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum. Uludağ'da Jandarma Arama Kurtarma ve 112 Acil hizmetleri bulunuyor. Ayrıca Bursa büyük bir şehir. Her türlü kurtarma, tahliye, ilk yardım uygulaması yapılabilir. Boşuna endişe duyuyorsunuz.
 

berkan03

Yeni Üye
Dağ hastalıkları derken Yüksek İrtifa hastalıklarından bahsediyorsanız eğer Uludağ 2500 mt gibi bir yükseklikte olduğu için bu yükseklikte herhangi bir Yüksek İrtifa hastalığına yakalanma olasılığınız yok denecek kadar azdır. Ekipmanınız tam, ekibiniz organize olduğu müddetçe hiçbir sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum. İyi eğlenceler dilerim ;)
 

ElfPdc

Yeni Üye
Taa Ekim'de açmışım başlığı :D Uludağ zirve faaliyetimiz sorunsuz geçti. Tüm ön yargılarımdan kurtuldum. Hatta geçen hafta gene aynı dağa bu sefer kış faaliyetine katıldım. Seneye Erciyes, Hasan dağı gibi zirveleri zorlamayı planlıyorum.
 
Üst