Hafif kamp yemekleri hakkında

#1
Hafif beslenmeyle ilgili bir çalışmanız oldu mu? Tada ve Yayla markalarının Migros marketlerde çeşitli kamp yemekleri satılıyor. Ancak bunlar aslında çok da hafif sayılmaz.

Likya yolunda sırtımda kilolarca gıda taşımak istemiyorum. Geçen yıl neredeyse 6 kilo gıdayla yola çıktım ve ilk durakta bunların bir kısmını yedim kalanları resmen diğer yürüyüşçülere dağıttım. Hatta yabancılar bu yaptığıma çok şaşırdı. Kimileri şüphelendi almak istemedi.

Ancak 2 günlük gıda alırsam yolu hafif sürdürebilirim. Yalnız bir problem var. Yol üzerinde genelde bakkal tarzı ufak işletmeler var. Hatta Fethiye'den Kalkan'a kadar Şok veya Migros market yok. Aynı durum Kaş-Demre arası ve Karaöz - Antalya arası için de geçerli. Siz bu işi nasıl çözdünüz.
 
#2
bir hafta beklersen aşağıdaki çözümden birkaç çeşit sipariş ettim. çeşitlerin ağırlıkları 120 - 150 gram arasında değişiyor. tada (250 gr) ve yayla (250 gr) ile yanyana koyup video çekmeyi düşünüyorum.

 
#3
Bu Ta Da markasının kamp yemeği olarak ürettiği rasyon paketlerini SPX'de incelemiştim bir ara. Hiç bir mantıklı tarafı yoktu maalesef. Bir kere günlük paket dedikleri (üç öğünden oluşan) 1,5 kilo ağırlığında yani inanılmaz ağır. 4 günlük ikmalsiz faaliyette su hariç 6 kilo gıda taşımak demek bu. Ayrıca paketin bir tanesi 120 liraydı o zaman baktığımda. Aynı faaliyet için örnek verirsek 480 lira gibi bir para ediyor ki, öküz alınır o paraya. Tek öğünlük olanları da vardı. Ama onlar da yaklaşık 500 gram. Yani yine çok ağır. Yukarıda @Alaattinin Kafa Lambası 'nın bahsettiği çözüm ya da muadil bir şey bulana kadar yaratıcılığa devam gibi görünüyor.
 
#4
migros marketlerde tekli (öğün şeklinde) paketleri de satılmaya başlamış. 15 lira etli nohutlu yemek gibi çeşitleri var. rasyonlar dehşet pahalıydı. hatta steve adında bi eleman var, incelemişti