Dağcılık kulüpleri

mustafa

Yeni Üye
Evet arkadaşlar, üyesi olduğunuz dağcılık kulübü var mı? Neler düşünüyorsunuz kulüpler hakkında?
Ben kısa bir süre idak (istanbul dağcılık kulübü) da üye idim, ilk tırmanışımızdan sonra bir daha kulübe adım atmadım. Kulüp bana yol göstereceğine tüm keyfimi kaçırdı. Saçma sapan insanlar, ego çatışmaları, dağda ben bilirim havaları, haydi şimdi şunu yapıyoruz bunu yapıyoruz hep birlikte şunu yiyeceğiz mıhabbetleri, kıdemli üyelerin yeni başlayanları etkileme çabaları (özellikle kızları) beni kulüplerden soğuttu. Elbette kulüplerde çok düzgün insanlar var, ancak 10 kişiden 2 kişi sorunlu olunca bir kıymeti kalmıyor. Dağa kafamızı dinlemeye sevdiğimiz bir işi yapmaya özgür olmaya gidiyorum ama tam tersi stres yüklenip geliyorum.
Kulüpten ayrıldıktan sonra genelde tek başıma çıkmaya başladım, bulabilirsem kafa dengi bir arkadaşla çıkıyorum faaliyete, çok daha keyifli oluyor. Tamamen özgür olduğum için de planımı esnetebiliyorum. Sizler neler düşünüyorsunuz?
 

Alaattinin Kafa Lambası

Yönetici
Yönetici
kulüp olayı bana da ters. bir sürü cins insan bir arada. ayrıca kulüp ayağına adam başı 30 liralık maliyeti olan bir etkinlik için 100 kaat toplayıp kalanı cebe atıyorlar. ne makbuz ne hesap soran.
 

şafakvakti

Yeni Üye
Selamlar, Eşim, 2 yaşında ki oğlum ve Land cruıser aracımla kamp&geziler yapıyorum. İstanbul da ikamet ediyorum. Kızılay şb.yön.kr.üyesiyim, Lisanslı telsizciyim. (TA1ISZ)
bir klübe üye olmak istiyordum fakat sanırım haklısınız benzer çatışmalar her stk'da var. Çağatay bey koordinesinde zorluk derecesi ciddi olan bir kamp & tırmanış & keşif vs. etkinlik düzenlense ve single katılsak...
 

Alaattinin Kafa Lambası

Yönetici
Yönetici
Antalya'dayım. Buralara yolunuz düşerse beklerim. Bu arada Antalya'da 1nci yılımı doldurmak üzereyim. Bir allahın kulu yok ki beraber çadır kurayım. Belki de Antalya merkezde olmadığım için hiç kimseyi bulamadım. Yürüyüş yapan bir grup var ancak çadır olayına çok yabancılar. Likya yolu mevsimi açılınca yabancılarla tanışıp dostluk kurucam mecburen.
 

şafakvakti

Yeni Üye
Likya'da hiç yürümedim, çok merak ediyorum, liderlik yaparsanız 5 gün ile sınırlı bir program yaparım.
 

cansugurkan

Yeni Üye
Çağatay abi merhaba,
Likya yolunu yürümeye karar verdikten sonra yüzlerce video, makale , malzeme incelemesi vb. gibi şeyler izledim ve okudum. Kesinlikle en yol gösterici sizinkiler oldu. Özellikle Kaş'ta çantanızdan gereksiz kamp ve trekking malzemelerinizi ayırdığınız video bizim için çok önemliydi. Bir gün ziyaretinize geliriz ve birlikte yürürüz umarım abi. Sağlıcakla kalın.
 

Fatih

Yeni Üye
Bursa'da temel eğitimleri alabileceğim doğa sporları ve dağcılık kulübü tavsiye edebileceğiniz yer var mı?
 

Fatih

Yeni Üye
Teşekkür ederim sürekli bir faaliyet içerisinde olamam ama temel anlamda eğitim için istiyorum.sizce böyle bir kulübe katılma gerekli mi ?önemli bir eğitim veriliyor mu?
 

Fatih

Yeni Üye
Henüz bir kulübe üye olmadım tdf nin dağcılık eğitimlerine katılmak için klüp üyesi olmak gerekli mi ?yaz dağcılık eğitimi , kış dağcılık eğitimi ...gibi.
 

Alaattinin Kafa Lambası

Yönetici
Yönetici
Henüz bir kulübe üye olmadım tdf nin dağcılık eğitimlerine katılmak için klüp üyesi olmak gerekli mi ?yaz dağcılık eğitimi , kış dağcılık eğitimi ...gibi.
Gençlik ve spor il-ilçe müdürlüklerine bir veya iki vesikalık ve kimliğinle giderek ferdi lisans çıkartabilirsin. Bildiğim kadarıyla eğitimler için herhangi bir kulüp üyeliği şart değil. Ancak lisans gerekiyor.
 
Üst